Plte sa po Dunajci plavia už oddávna. Tradície naživo.

Splavte celú trasu za cenu polovičnej!

Penzion_Antiqua_Villa_plte

15 kilometrov

120 minút

Penzion_Antiqua_Villa_plte_na_dunajci

Sprievodca

Penzion_Antiqua_Villa_kanon

Pieninský kaňon

PLTE NA DUNAJCI ANTIQUA VILLA - RECENZIE SPOKOJNÝCH HOSTÍ

PLTE DUNAJEC

Pieniny sú jedným z najkrajších kútov Slovenska, ktorý si väčšina turistov spája s atrakciou splavovanie Dunajca a tak je to správne! Plte Dunajec majú za sebou dlhú históriu a sú tak jedinečným autentickým produktom svetového významu a lokálnou tradíciou. Je pre nás poctou, že práve my Vám môžeme sprostredkovať tento fascinujúci a inšpiratívny zážitok.

Rýchla navigácia: Splavovanie Dunajca: Pred splavom – Cenník – Plavba plťou po rieke DunajecMapa splavuPo splave: návrat späťPltnícka akadémiaVideoUbytovanie

SPLAV DUNAJCA: PRED SPLAVOM

Keďže sme jedinou spoločnosťou, ktorá poskytuje CELÚ TRASU splavu, nalodenie je hneď za mestom Spišská Stará Ves, v prístavisku Nokle. Splavy sa sezónne začínajú v máji a končia v septembri. V letných mesiacoch prevádzkujeme denne od pondelka do nedele, 09:00- 17:00.

Pri organizovaných skupinách sme však pripravení splniť aj Vaše špeciálne požiadavky. Parkovisko je pre všetkých našich klientov samozrejme ZDARMA. No a šancu splaviť celú trasu za cenu konkurenčnej polovičnej majú jedine hostia nášho penziónu! Veľmi radi však samozrejme privítame aj hostí z iných ubytovacích zariadení.
Splav na pltiach môžu absolvovať všetci turisti, bez ohľadu na vek. Malé bábätká majú vstup samozrejme ZDARMA, avšak na zodpovednosť a zváženie rodičov. Všetky deti do 15 rokov zároveň automaticky dostávajú povinné záchranné vesty. Vesty a kolesá sú pre ostatných cestujúcich k dispozícii priamo na palube plte. V našej spoločnosti dbáme na dodržiavanie bezpečnosti a preto prepravujeme na každej plti 12 osôb (v prípade nemožnosti rozdelenia rodiny a následne dlhého potenciálneho čakania je udelená výnimka max. 13 osôb).

Nemáme žiadne obmedzenia vzhľadom na COVID-19 – nepožadujeme výsledok testovania ani doklad o zaočkovaní.

CENA: aktuálna cena lístka pre rok 2022 je 20€ pre dospelú osobu a 10€ pre dieťa do 10 rokov. Cena zahŕňa miesto na plti a sprievodcu. Pre hostí ubytovaných v našom penzióne je cena 18€.

POZOR! Splaviť Dunajec sa dá z niekoľkých nástupných miest. Jedine od nás z prístaviska Nokle Spišská Stará Ves však máte možnosť vidieť CELÚ TRASU (15km, cca 120 minút) a zažiť všetko, čo Pieniny ponúkajú. Cena splavu Červený Kláštor je v prepočte na dĺžku splavu niekoľkonásobne drahšia. Využite tú najvýhodnejšiu ponuku!

Rezervácia vopred nie je nutná, ale vrelo Vám ju odporúčame, pretože najmä v letných mesiacoch je dopyt veľmi vysoký a môže sa stať, že sa na plť v daný deň jednoducho nedostanete. Na základe požiadaviek Vás – turistov sme preto ako prvá spoločnosť zriadili ONLINE REZERVÁCIU. Zaistite si svoje miesta vopred a nemusíte sa tak obávať vypredanosti.

* TIP: Všetko, čo potrebujete o splave Dunajca na pltiach vedieť, nájdete na tomto BLOGU.

PLAVBA PLŤOU PO RIEKE DUNAJEC

V závislosti od aktuálneho prietoku Dunajca sa dĺžka plavby pohybuje od 90 do 130 minút a meria 15 km. Odporúčame poriadne nabiť foťáky a kamery, ale hlavne čo najviac sa nasýtiť pohľadmi, pretože pieninská príroda je dych vyrážajúca. Plte Dunajec sú jedinečným zážitkom pre každého.

V letných mesiacoch postačia sandále a tričko, avšak nezabudnite na pokrývku hlavy, okuliare a pitný režim – hoci sme na vode, stále môže byť horúco. Pre neplavcov a deti samozrejme máme aj plávacie vesty. Počas plavby sa už o Vás postarajú naši švárni goralskí sprievodcovia.

Mapa splavu

Plte na Dunajci mapa splavu

PO SPLAVE: NÁVRAT SPäŤ

Všetky slovenské plte končia plavbu v Lesnici. Odtiaľ sa späť k nám dostanete turistickým autobusom alebo mikrobusmi, ktoré sú určené špeciálne pre turistov z pltí. Tie Vás privezú priamo k autu do nášho prístavu. Krajšou alternatívou je však horský bicykel, ktorý si môžete požičať tiež priamo v Lesnici. Cesta späť bicyklom nie je náročná a vedie prevažne po rovine, popri rieke Dunajec. Miernym tempom to trvá približne hodinu a pol. 

Všetky spôsoby prepravy späť sú zabezpečované externými spoločnosťami. Orientačné ceny jednotlivých prostriedkov sú na úrovni +/- 5€. Odporúčame preto spôsob prepravy vybrať až priamo na mieste, podľa vlastných preferencií.

PLTNÍCKA AKADÉMIA

Keďže pltnícke remeslo je oddávna viazané na náš región, nechceme, aby začalo upadať. Z tohto dôvodu sme v novembri 2017 založili prvú pieninskú Pltnícku akadémiu, ktorej cieľom je naučiť nové generácie všetko potrebné na vykonávanie tejto nádhernej práce a zabezpečiť všetkým pltníkom licencie. Chýba ti preukaz alebo sa chceš naučiť všetko od základov? Potom si tu správne! Volaj: 0949 631 202

Pltnicka akademia

UBYTOVANIE

Jedine hostia nášho rodinného Penziónu Antiqua Villa majú možnosť získať unikátnu zľavu, vďaka ktorej splavia na Dunajci CELÚ TRASU za najnižšiu možnú cenu. Nepremeškajte túto príležitosť a rezervujte si ubytovanie u nás aj Vy!

VIDEO: PLTE NA RIEKE DUNAJEC

Review Overview
Dušan Krovina
Anna Mesárova
Tomáš Polák
SUMMARY
5.0