Navštívili sme Chodník korunami stromov v Bachledovej doline

Tak presne túto otázku sme si položili aj my a rozhodli sa zistiť to osobne a otestovať na vlastnej koži. Každú novú atrakciu v našom regióne zákonite najprv navštívi kvantum cudzincov, Slovákov z iných regiónov a až po dlhšom čase sa ju odvážia preskúmať aj domáci nadšenci. Tomuto prazvláštnemu zvyku Zamagurčanov sme sa nevyhli ani my. Predsa len, sami sme plnokrvní Gorali ???? A tak sme sa zhruba po pol roku od jeho otvorenia rozhodli Chodník korunami stromov navštíviť osobne.

Výstupové cesty

Výstupových ciest je hneď niekoľko, navyše od sezóny 2019 bude prístup plnohodnotne bezbariérový vďaka pripravovanej modernej lanovke z Bachledovej doliny. Tá však zatiaľ zažíva prenatálne štádium a jednotlivé komponenty robotníci ešte len kompletizujú. Neostávalo nám teda, než len spraviť si poctivú hiking túru až na vrchol Malej Poľany (1 151 m n. m.), ktorá je fantastickým spojovacím bodom troch lyžiarskych stredísk pod hlavičkou SKI Bachledova. Vybrali sme si pre nás najbližšiu výstupovú cestu – po zjazdovke Furmanec z Malej Frankovej. A veruže sme to neoľutovali! Nádherná, pokojná, novembrová, až nezvykle teplá jeseň v panenskej prírode bola pohladením duše. Navyše, táto trasa nie je tak kruto postihnutá mainstreamovým prúdom pseudoturistov ako tá hlavná, z Bachledovej doliny. A tak sme si zhruba 50 minút takmer sami vychutnávali Slnkom zaliaty výstup miernym svahom. Túto trasu odporúčame zásadne každému, kto sa na Chodník korunami stromov vydá z pieninskej strany Spišskej Magury. Rozhodne to neoľutuje!

Samotný Chodník nám už pri prvom pohľade vyrazil dych. Hneď sme pochopili, prečo sa stal turistickým hitom nevídaných rozmerov. Navyše, keď sa k tomu pridala silná marketingová kampaň a šírenie referencií osobným ústnym podaním, správa o tejto novinke sa na Slovensku stala doslova virálnou. Toto monumentálne dielo je citlivo zasadené do nádhernej prírody naokolo a spĺňa najprísnejšie kritéria lokálnej ale aj svetovej cestovateľskej TOP atrakcie. Dizajnéri zážitku plynúceho z návštevy tejto stavby si naozaj dali záležať a pripravili ho na profesionálnej úrovni, ktorú na samom konci trasy highlightuje panoramatický výhľad a jemne adrenalínový prechod pletenou sieťou. Názov projektu je zvolený rovnako fantasticky, pretože sa naozaj prechádzame medzi ihličím a šiškami zdravých tatransko-pieninských úžasne zelených smrekov a jedlí.

Záver

Napriek tomu, že sa nejedná o žiadnu ťažkú túru, zážitok z nej je veľmi silný. A presne o to by malo ísť vždy a všade – dosiahnuť maximálny úžitok s minimálnym úsilím. Ušetrenú energiu môžme ďalej investovať do obľúbených činností, ktoré nám prinášajú radosť. Pretože len oddýchnutá myseľ v zdravom prostredí dokáže byť kreatívna a zmeniť svet k lepšiemu!

Prežite krásny zvyšok dňa, priatelia! ????

TIP: Chystáte sa Chodník korunami stromov navštíviť aj Vy?

Na pieninskej strane je totiž lacnejšie 😉

1 komentár k “Navštívili sme Chodník korunami stromov v Bachledovej doline”

Vložiť komentár