Plte sa po Dunajci plavia už oddávna. Tradície naživo.

Splavte celú trasu za cenu polovičnej!

Penzion_Antiqua_Villa_plte

15 kilometrov

120 minút

Penzion_Antiqua_Villa_plte_na_dunajci

Sprievodca

Penzion_Antiqua_Villa_kanon

Pieninský kaňon

PLTE

Pieniny sú jedným z najkrajších kútov Slovenska, ktorý si väčšina turistov spája so splavom Dunajca a tak je to správne! Plte na Dunajci majú za sebou dlhú históriu a sú tak jedinečným autentickým produktom svetového významu a lokálnou tradíciou. Je pre nás poctou, že práve my Vám môžeme sprostredkovať tento fascinujúci a inšpiratívny zážitok.

PRED SPLAVOM

Keďže sme jedinou spoločnosťou, ktorá poskytuje CELÚ TRASU splavu, nalodenie je hneď za mestom Spišská Stará Ves, v prístavisku Nokle. Splavy sa sezónne začínajú v máji a končia v septembri. V letných mesiacoch prevádzkujeme od pondelka do soboty, 09:30 – 15:00.

Pri organizovaných skupinách sme však pripravení splniť aj Vaše špeciálne požiadavky. Parkovisko je pre všetkých našich klientov samozrejme ZDARMA. No a šancu splaviť celú trasu za cenu konkurenčnej polovičnej majú jedine hostia nášho penziónu!

PLAVBA

V závislosti od aktuálneho prietoku Dunajca sa dĺžka plavby pohybuje od 90 do 130 minút a meria 15 km. Odporúčame poriadne nabiť foťáky a kamery, ale hlavne čo najviac sa nasýtiť pohľadmi, pretože pieninská príroda je dych vyrážajúca. Plte na Dunajci sú jedinečným zážitkom pre každého.

V letných mesiacoch postačia sandále a tričko, avšak nezabudnite na pokrývku hlavy, okuliare a pitný režim – hoci sme na vode, stále môže byť horúco. Pre neplavcov a deti samozrejme máme aj plávacie vesty. Počas plavby sa už o Vás postarajú naši švárni goralskí sprievodcovia.

Mapa splavu

Plte na Dunajci mapa splavu

PO SPLAVE

Všetky slovenské plte končia plavbu v Lesnici. Odtiaľ sa späť k nám dostanete turistickým autobusom alebo mikrobusmi, ktoré sú určené špeciálne pre turistov z pltí. Tie Vás privezú priamo k autu do nášho prístavu. Krajšou alternatívou je však horský bicykel, ktorý si môžte požičať tiež priamo v Lesnici.

PLTNÍCKA AKADÉMIA

Keďže pltnícke remeslo je oddávna viazané na náš región, nechceme, aby začalo upadať. Z tohto dôvodu sme v novembri 2017 založili prvú pieninskú Pltnícku akadémiu, ktorej cieľom je naučiť nové generácie všetko potrebné na vykonávanie tejto nádhernej práce a zabezpečiť všetkým pltníkom licencie. Chýba ti preukaz alebo sa chceš naučiť všetko od základov? Potom si tu správne! Volaj: 0949 631 202

Pltnicka akademia

UBYTOVANIE

Jedine hostia nášho rodinného Penziónu Antiqua Villa majú možnosť získať unikátnu zľavu, vďaka ktorej splavia na Dunajci CELÚ TRASU za najnižšiu možnú cenu. Nepremeškajte túto príležitosť a rezervujte si ubytovanie u nás aj Vy!

VIDEO

UPOZORNENIE: z dôvodu zvýšeného dopytu Vám nevieme zaručiť, že sa na splav bez predošlej rezervácie dostanete. Odporúčame preto využiť náš rezervačný systém a zaistiť si tak svoje miesta.